Odlična utakmica u Bernu, Zvezda ima rezultat koji je vodi u Ligu šampiona!

Fudbaleri Crvene Zvezde i Jang Bojsa odigrali su neriješeno u prvoj utakmici plej-of runde kvalifikacija za Ligu šampiona. Semafor je na kraju meča pokazivao 2:2, čime su sigurno zadovoljniji u “crveno-bijelom” taboru.

Šampion Srbije ušao je usporeno u ovaj duel, što je Jang Bojs iskoristio u poveo već u sedmoj minuti. Bila je to akcija u tri poteza. Poslao je golman domaćina dugo loptu, napadač Nsame je glavom odmah uposlio Asalea, koji je rutinski savldao Borjana.

Samo 11 minuta kasnije “crveno-bijeli” su izjednačili. Strijelac pogotka bio je Miloš Degenek poslije kornera, koji je izveo Marin.

Do kraja prvog poluvremena Zvezda je imala inicijativu, prilika je bilo na obje strane, ali se mreže više nisu tresle u prvih 45. minuta.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme, šampion Srbije je došao do vodstva. Prvijenac za klub iz Ljutice Bogdana postigao je Garsija na ubačaj Gobeljića.

Povukao se tada tim Vladana Milojevića na svoju polovinu, što je šampion Švajcarske iskoristio da okupira gol Borjana. Nizale su se šanse, a do izjednačenja i gola nade pred revanš Bojsi su došli iz penala u 76. minuti koji je realizovao Hoarau.

Bilo je još nekoliko prilika na utakmici, ali nijedan tim nisu uspio da dođe do trijumfa.

Revanš se igra za šest dana u u Beogradu na stadionu “Rajko Mitić”.

U ostalim utakmica, Dinamo je sa 2:0 slavio u Zagrebu protiv Rozenburga, dok je u Pireju Olimpijakos sa visokih 4:0 slavio nad Krasnodarom.