Home Sport Partizanov “valjak” pregazio Malatiju! (VIDEO)

Partizanov “valjak” pregazio Malatiju! (VIDEO)

Fudbaleri Partizana savladali su Malatiju na svom stadionu sa 3:1 u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

“Crno-bijeli” su imali vođstvo od 2:0 protiv Malatije i sijaset prilika, ali je kapiten gostiju Čebake u finišu ostavio Turke u igri. Na sreću domaći su slavili sa dva gola prednosti golom Sume iz penala u posljednjim trenucima.

Partizan je fantastično otvorio utakmicu i poveo u četvrtom minutu. Miletić je poslao pas ka Sumi, koji se sjajno oslobodio svog čuvara i uposlio Sadika, a Nigerijcu je ostalo samo da sa pet metara pošalje loptu u praznu mrežu.

Malatija je nakon primljenog gola zaigrala ofanzivnije, i imali su nekoliko situacija u kojima je falila završnica. Sa druge strane Partizan je vrebao šansu iz kontre. Suma je nakon sjajne solo akcije, ipak slabije šutirao u 16. minutu, pa je Farnol rutinski uhvatio loptu.

Šćekić se tri minuta kasnije odlično snašao na malom prostoru, ali lopta nije stigla do Sadika.

Suma je imao veliku šansu u 26. minutu, kada je uletio u kazneni prostor na pas Tošića, ali je Farnol spriječio siguran pogodak.

U Beogradu je sredinom prvog poluvremena započeo žestok pljusak, a najviše muka odbrani Partizana ipak je zadavao Fofana. Prvu priliku za goste imao je Jalcin, koji je u 34. minutu dobro šutirao sa 20-ak metara, ali je Stojković izbacio loptu u korner.

Umalo da Partizan stekne dva gola prednosti pred odlazak na odmor. Tošić je uputio rezantan udarac sa više od 20 metara, ali je lopta prohujala pored gola i ostalo je 1:0 za “crno-bijele” na poluvremenu.

Na startu drugog dijela u igru je ušao Takuma Asano umjesto Filipa Stevanovića, koji se trudio, ali nije ovaj put imao konkretan učinak. Na drugoj strani na terenu se pojavio dobro poznati Gokan Tore.

Sadik je pao u šesnaestercu u 50. minutu nakon solo akcije, ali pištaljka sudije Ivanova se nije čula. Visoki Nigerijac se nije mnogo bunio na ovu odluku.

Suuma je imao i drugi zicer u devetom minutu nastavka. Sadik mu je dodao loptu na tacni, ali je golman gostiju čudesno odbranio pokušaj Gvinejca.

Partizan je imao mnogo sreće u 58. minutu. Tore je odlično zalomio sa desne strane i uputio strašan udarac, lopta je uzdrmala stativu, a Giljerme nije uspio da odbijanje smjesti u mrežu.

Domaći su izveli sjajnu kontru u 63. minutu. Suma je uposlio Asana, ali je Farnol ponovo izašao kao pobjednik. Dva minuta kasnije Suma je propustio da sprovede loptu u mrežu nakon centaršuta Uroševića.

Ali, “crno-bijeli” su ipak iskoristili period nadmoći. Takuma Asano je postigao svoj prvenac. Ovoga puta bolje je šutirao sa lijeve strane nakon odličnog pasa Zdjelara i Farul je bio nemoćan.

Sadik je praktično dobijao sve duele i omugaćavao šanse saigračima. Suma i Tošić su bili u dobrim pozicijama, ali je ostalo 2:0 na semaforu.

U finišu je zabrinula povreda Ostojića, kojeg je zamijenio Vujačić.

Bombu Asana je zaustavio Farnol, potom je i Miletić okušao udarac, ali preko gola.

Urošević je u posljednjem trenutku spasao gol nakon akcije Fofane. Ipak u sljedećem napadu, Isam Čebake je glavom nakon kornera poslao loptu u mrežu i smanjio na 2:1.

Ipak, Partizan je došao do pobjede od dva gola. Asano je izborio jedanaesterac (Čebake je igrao rukom), a Suma je pogodio i Partizanu donio lijepu prednost pred revanš u Turskoj za sedam dana.