Home Sport PORAZ ZA KRAJ Srbija pala u drugom dijelu, presudile promašene šanse

PORAZ ZA KRAJ Srbija pala u drugom dijelu, presudile promašene šanse

0
epa08125722 Vanja Ilic (C) of Serbia in action against Marko Mamic (L) and Zlatko Horvat (R) of Croatia during the EHF Handball Men European Championship match between Serbia and Croatia in Graz, Austria, 13 January 2020. EPA-EFE/VALDRIN XHEMAJ

Poraz za kraj ! Rukometna reprezentacija Srbije završila je takmičenje u grupnoj fazi bez osvojenog boda, a u meču protiv Hrvatske skupo su ih koštale promašeni “ziceri” i sedmerci, te izgubljene lopte sredinom drugog dijela.

Ekipa Line Červara je to kaznila,napravila seriju 5:0 te na kraju slavila 24:21 i sa maksimalne tri pobjede prošla dalje.

Hrvatska je na krilima sjajnog golmana Marina Šege povela sa 5:2, a u tom periodu Srbija je promašila nekoliko čistih situacija i sedmeraca. Nakon toga „orlovi“ su zaigrali puno bolje.

Jaka odbrana je donijela preokret. Razbranio se Vladimir Cupara pa je serijom 4:0 Srbija na odmoru otišla sa plus 2 (10:8).

I u nastavku je ekipa Nenada Peruničića dobro krenula da bi u sredinom drugog poluvremena došlo do velikog proekreta. Naime, pri rezultatu 14:12 Srbija je promašila tri čiste situacije 1 na 1, te prodala tri lopte, a zatim je Hrvatska uspjela da meč uvede u svoj ritam.

Domagoj Duvnjak je odličnim reakcijama u odbrani omogućio svom timu da napravi seriju 5:0 i preokrene meč. Šego je zatim sjajnim odbrana uspio da donese sigurnost svojoj ekipi. Hrvatska je došla do 21:15, ali se ekipa Nenada Peruničića nije predavala i smanjila je na 21:19.

Ipak Hrvatska je sa igračem manje uspjela da postigne dva brza gola i riješi pitanje pobjednika

U pobjedničkom timu Luka Stepančić i Domagoj Duvnjak su imali po 5 golova. Marin Šego je na kraju sakupio 15 odbrana Kod Srbije Lazar Kukić je imao 4 a Zoran Nikolić i Vanja Ilić su dali po 3.