Premijer liga BiH: Borac “samljeo” Leotar u “Boriku”!

Rukometaši Borca večeras su u okviru 11. kola pred banjalučkom publikom ubjedljivo savladali trećeplasiranu ekipu Premijer lige BiH, Leotar iz Trebinja, 34:19, i krenuli ka vrhu tabele, gdje im je i mjesto.

Poslije uvodnog ispitivanja snaga, “crveno-plavi” u desetom minutu prvi put dolaze do prednosti od dva gola, 4:2. Gosti u naredna četiri minuta izjednačavaju na 4:4, ali izabranici Mirka Mikića, najviše zahvaljujući odličnom Slađanu Subotiću (u 20. minutu skupio devet odbrana) ponovo odlaze na plus dva, 6:4. U 22. minutu Banjalučani prvi put dolaze do pet golova prednosti, 9:4, a pet minuta kasnije i do prednosti od sedam golova, 12:5. Do kraja poluvremena rukometaši Borca uspjeli su da zadrže prednost i na odmor odu sa rezultatom 13:6.

Furioznim startom u nastavku “crveno-plavi” u 33. minutu dolaze do dvocifrene prednosti, 16:6. Velika prednost omogućila je domaćim igračima i da atraktivnim potezima zabave publiku u “Boriku”. Tako su “cepelinom” Daničića i Rađenovića u 39. minutu prvi put došli do 11 golova prednosti, 20:9. U posljednjih 15 minuta priliku da na golu zamijeni, do tada odličnog Subotića, dobio je Arman Beširević, koji je dobrim intervencijama u potpunosti opravdao povjerenje.

Velika prednost omogućila je Mirku Mikiću da u finišu u igru uvede i momke koji imaju manju minutažu, poput mladih Bubića i Dragičevića, ali to nije uticalo na krajnji rezultat. Nakon 60 minuta, na semaforu je stajalo ubjedljivih 34:19.

Najefikasniji među “crveno-plavima” bio je Bojan Rađenović sa sedam golova, dok su Dejan Unčanin i Milan Dakić bili precizni po pet puta.

Na drugoj strani, bolji od ostalih bili su Draganić i Janković sa po četiri gola.