Home Sport Trijumf Đokovića za savršen dan srpskih tenisera na Rolan Garosu

Trijumf Đokovića za savršen dan srpskih tenisera na Rolan Garosu

0

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković plasirao se u drugo kolo Rolan Garosa poslije pobjede nad Poljakom Hubertom Hurkačom sa 3:0 u setovima. Konačan rezultat glasio je 6:4, 6:2 i 6:2.

Nakon što su ranije danas svoj nastup u drugom kolu osigurali Miomir Kecmanović i Filip Krajinović, isto je uradio i Đoković. Kao što se i očekivalo, u Novakovom prvom meču u Parizu nije bilo velike drame, te je srpski teniser rutinski savladao 44. igrača svijeta.

Prvi reket svijeta u prvom setu napravio je brejk odmah na početku, te ga sačuvao sve do kraja dovoljno za vođstvo od 1:0. U sedmom gejmu Nole je imao još dvije brejk lopte, ali njih nije uspio da iskoristi.

U sljedeća dva seta lagan posao za Đokovića. Protivniku je dopustio ukupno četiri gejma, od kojih je jedan čak bio na njegov servis, ali ništa ozbiljno što bi poremetilo Novaka.

U drugom kolu protivnik će mu biti Švajcarac Henri Laksonen, treutno 104. igrač svijeta. Krajinoviću će protivnik biti Španac Karbaljes Baena, dok će se Kecmanović sastati sa Davidom Gofanom.